9 Kasım 2011 Çarşamba

Lush Banyo Ürünleri

Merhaba.
Bugün sizlere çok sevdiğim Lush banyo ürünlerinden bahsedeceğim. 
Lush ile ilk tanışmam 2003 yılı İngiltere'de olmuştu. Kokularına bayılmıştım ve bir adet banyo köpüğü almıştım. Lush Türkiye'ye geldiği zaman çok sevindim o yüzden. 

İlk aldığım ürün aşağıdaki Bathos banyo köpüğüydü. Bu sebeple önce banyo köpüklerinden başlayalım.
Lush'ın banyo köpüklerinin ben şu şekilde kullanıyorum: banyo köpüğünü boyutuna göre bölüp bir kısmını saklıyorum, kullanacağım kadarını elimde küçük parçalara bölüp tazyikli suyun altına tutuyorum. Süper büyük ve kalıcı köpükler oluşuyor. 
Şimdi gelelim ürünlere. Bathos banyo köpüğünün kokusu tam olarak lavanta. Yorgun olduğunuzda dinlendirici ve huzur verici bir kokusu var. İngiltere'den kaç liraya aldığımı hatırlamıyorum ama genel olarak Lush banyo köpüklerinin fiyatları burada 11 TL civarı.

Bathos Banyo Köpüğü


İkinci ürün Creamy Candy Bath. Bu ürün daha nemlendirici özellikte vanilya-pamuk şeker arası bir kokusu var.

Creamy Candy Bath


Üçüncü ürün Karma Bubble Bar. Bu ürünün kokusunu tarif etmem gerekirse tam olarak temizlik kokusu derim. Yani çamaşır suyu falan demiyorum tabii. Keskin bir sabun ile temizlenmiş kokusu var. Tam da tarif edemedim sanki :) 
Bu ürünü en son kullandığım için fotoğrafını Lush'ın sitesinden aldım.

Karma Bubble Bar


Veee gelelim Lush'ın en sevdiğim banyo ürününe:  The Comforter. Bu köpüğün kokusuna bayılıyorum. Kullanacağım zaman ikiye ya da üçe bölerek kullanıyorum çünkü diğerlerine göre daha büyük. Fiyatı da buna göre daha pahalı 15.90 TL ama daha fazla parça çıktığı için diğerlerine göre normal sayılabilir. 
Kokusu rahatlatıcı, şekerli, meyveli gibi. 

The Comforter


Şimdi gelelim banyo balistiklerine. Bu ürünlerin kullanımı ise şu şekilde: banyonu dolduktan sonra içine atıyorsunuz ve bu kadar. Köpükler daha zahmetli yani. Ben köpük yaratmadıkları için banyo balistiklerini, banyo tuzlarını pek sevmiyorum. Güzel kokmaları dışında pek bir yararını görmedim açıkçası.

İlk bahsedeceğim balistik Blackberry Bathbomb. Adı üstünde böğürtlen kokulu bir balistik. Kullandığınızda içinden bir de sürpriz çıkıyor söylemedi demeyin :) Fiyatı köpükler gibi 10.90 TL

Blackberry Bathbomb


En sevdiğim balistik ise sadece bu aylarda satışa çıkan Cinders Bathbomb. Kokusu tarçınlı gibi üzerinde gördüğünüz kırmızılıklar ise patlayan şeker. Kokusu gerçekten çok güzel. Boyutu Blackberry balistiğine göre daha küçük ve fiyatı 6.90 TL. 

Cinders Bathbomb


Duş jellerinden devam edelim. Öncelikle Lush'ın duş jellerini çok sevdiğimi söyleyemem. Henüz sevdiğim bir ürüne rastlayamadım. Ben daha çok köpüren duş jellerinden hoşlanıyorum, bu ürünler yeterince köpürmüyormuş gibi geliyor. Ayrıca çok kötü şişeleri olduğunu düşünüyorum, o kadar sert ki plastikleri içindeki ürünü çıkartmak için şişeyi sıkmak imkansız, en azından benim gücüm yetmiyor.

Neyse, ilk ürün yine bu aylarda satışa çıkan Glögg duş jeli. Tam olarak tarçın gibi kokuyor. Yılbaşı zamanı kullanmaktan daha çok hoşlanacağım kesin. Bendeki 100g olan boyu 16.90 TL. Sürekli kullanılacak bir ürün için bana oldukça pahalı geldi.

Glögg Shower Gel

İkinci ürün Happy Hippy duş jeli. Kokusu üzerinde yazdığı gibi greyfurt kokulu duş jeli. Üzerinde ayrıca ''sarı saçlarınız için'' diye bir ibare var. Belki de saçı açma özelliği de vardır bu duş jelinin. Ben oldukça esmerim bu sebeple denesem de benim saçımda bir etkisi olacağını sanmıyorum. Bu duş jelinin 100g 'ının fiyatı ise 11.90 TL. 

Happy Hippy Duş Jeli


Son olarak bir tane de sabun hakkında yorum yapayım. Rock Star sabun. Kokusu kesinlikle harika. Normalde banyoda fazla meyveli kokulardan hoşlanmıyorum ama Lush öyle güzel kullanıyor ki bu kokuları, içine güzel keskin bir vanilya ya da baharat vs bir şeyler ekleyip daha farklılaştırıyor. Bu sabun da o şekilde. Köpük konusu yine duş jelleri gibi, daha fazla köpük olabilirdi. Şekerli kokulardan hoşlanmıyorsanız bunu sevmeyebilirsiniz ama yine de pas geçmeden önce bir koklayın derim. 

Bu ürünü de parçalar halinde kullanıyorum, banyonuzda bırakırsanız çok çabuk eriyebilir. 100g 10.90TL. Benim Rock Star sabunum çok güzel gözükmediği için bu resmi de Lush'ın sitesinden aldım.
Rock Star


Lush'ı pahalı buluyorsanız, banyo ürünü olarak kullanmak istemiyorsanız bile 100g Rock Star sabun, 1 adet Karma veya The Comforter köpük alın ve giysi dolabınıza koyun. Bütün dolabınız gerçekten harika kokacak. Özellikle Rock Star sabunun ve Karma köpüğün kokusu aylarca kaybolmuyor.

Ürünleri Lush'ın internet sitesinden sipariş edebilirsiniz. 
Biraz uzun bir yazı oldu ama yardımcı olabildiğimi umuyorum. 
Görüşmek üzere!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder